Już jutro (22 czerwca) Teatr Modrzejewskiej rozpoczyna ostatni tydzień sezonu teatralnego 2021/2022. Pożegnalne pokazy 22, 23 i 25 czerwca będą nie lada gratką dla tak zwanych naj-najów (dzieci od roku do czterech lat) oraz ich rodziców czy opiekunów, bowiem na Scenę Gadzickiego ponownie zawita „Rok na ziemi”.

„Rok na ziemi” to barwna opowieść o odwiecznym kole natury i przemijaniu pór roku z muzyką graną na żywo przez Andrzeja Janigę oraz Amadeusza Naczyńskiego. Spektakl wyreżyserowany przez legnicką aktorkę Joannę Gonschorek ma oswajać najmłodsze dzieci nie tylko z kluczowymi zagadnieniami związanymi z ludzką egzystencją, ale również z teatrem samym w sobie. Widownia ustawiona na obrotowej scenie Modrzejewskiej staje się miejscem spotkania i zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl: Objawów znudzenia, choćby najmniejszych, nie zauważyłem. Chyba było przeciwnie: zaskoczenie, że czas płynie tak szybko. Niektórzy nie chcieli wychodzić z teatru i już po opadnięciu kurtyny rwali się się do bitwy na poduszki. W teatrze? No właśnie!

Grzegorz Żurawiński, @kt: Z wielką delikatnością przyrównano całość do naturalnego cyklu życia - od narodzin wykluwającego się Pawia, przez kąpiele w letnich kolorach i promieniach słońca, przez jesień pozbawiającą drzew listowia, a starzejących się ludzi sił, aż po chłód zimy symbolizującej nieuchronność śmierci […] Równie nieprzypadkowo, usadzeni na scenie obrotowej, wraz ze zmianą pór roku i życiowego etapu, odbywaliśmy parokrotnie jazdę na tej wolno wirującej karuzeli. Bo przecież: "Wiosna, lato, jesień, zima. Coś się kończy, coś zaczyna”.

Pokazy spektaklu zaplanowane są na 22 i 23 czerwca o godzinie 10.00 oraz 12.00, a 25 czerwca o godzinie 14.30 oraz 16.00. Bilety dostępne w kasie oraz on-line.

Obsada: Aleksandra Listwan, Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Magda Biegańska, Bartosz Bulanda, Mateusz Krzyk oraz Andrzej Janiga, Amadeusz Naczyński i Julia Radecka.

Konrad Pruszyński