Dziś o godzinie 19.00 w Teatrze Modrzejewskiej odbędzie się ostatni przed wakacyjną przerwą pokaz spektaklu „Świat na głowie”, czyli legnickiej wariacji szekspirowskiej Małgorzaty Bulandy i Roberta Urbańskiego. Zapowiedź Pawła Pawlucego.

„Świat na głowie” to opowieść oparta na wątkach z szekspirowskich dramatów. Legnicka trupa połączyła w spektakl środki teatru dramatycznego, muzycznego i teatru tańca, przywołując na scenie słynnych bohaterów.

- Są tam wszystkie postaci szekspirowskie z dramatów, które państwo znacie. Nie wiem czy wymienię wszystkie: „Romeo i Julia”, „Hamlet”, „Makbet”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Burza”, także naprawdę gorąco polecam – Mariola Hotiuk rzeczniczka prasowa Teatru Modrzejewskiej.

Warto zaznaczyć, że muzykę na żywo gra znany legnickiej publiczności zespół Kormorany. Na tym nie koniec atrakcji. Jest też taniec i szczypta magii.

- I wszystko to jest w jednym miejscu. Nazwaliśmy to „Cyrk Elsynor”. Piosenki są super, przepięknie śpiewane, dobrze się tego słucha, świetnie się to ogląda - Mariola Hotiuk rzeczniczka prasowa Teatru Modrzejewskiej.

Ostatnia szansa, by obejrzeć „Świat na głowie” już w najbliższy weekend – 18 i 19 czerwca o godzinie 19.00 w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy.

Materiał video dostępny jest do obejrzenia – TUTAJ.

(Paweł Pawlucy, „LEGNICA. Teatr zaprasza na ostatnie spektakle”, https://tvregionalna.pl/, 17.06.2022)