Już jutro i pojutrze (18 i 19 czerwca) o godzinie 19.00 widzowie legnickiego teatru będą mieli ostatnią przed wakacjami okazję do spotkania z zespołem „Świata na głowie”, czyli wariacji szekspirowskiej Małgorzaty Bulandy i Roberta Urbańskiego.

Spektakl czerpiący z różnych form artystycznego wyrazu – od pantomimy czy akrobatyki aż po teatr muzyczny i taniec, jest swoistą kompilacją najbardziej znanych tekstów i postaci szekspirowskich. Twórcy czerpali garściami z „Hamleta”, „Snu nocy letniej”, „Wesołych kumoszek z Windsoru” czy „Romea i Julii”. Tylko przy tej okazji widzowie legnickiego teatru będą mieli okazję zobaczyć na scenie jednocześnie między innymi Falstaffa, Ofelię, Lady Makbet czy Desdemonę. W przedstawieniu nie pada ani jedno słowo mówione, a całość okraszona została muzyką na żywo w wykonaniu Kormoranów.

Justyna Nawrocka, Dziennik Teatralny: Sam Szekspir jest tu tylko pretekstem, punktem wyjścia do dalszej opowieści wizualnej o ludzkiej naturze, włosach jako elementu pop – kultury i sprawach immanentnych takich jak życie, śmierć, miłość, nienawiść. Legniccy aktorzy, witani przez spontaniczną publiczność oklaskami, dawali niejako swoje popisy w ramach postaci przez nich granych. Mi osobiście najbardziej zapadł w pamięć tasujący karty i żonglujący emocjami, pełen komizmu i tragizmu zarazem, Rafał Cieluch w roli Klaudiusza.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl: „Świat na głowie” pełen jest absurdalnego humoru i figlarnej zabawy. Z perspektywy widowni to przedstawienie “bez napinki”, na luzie, lekkie i przystępne, wyobrażam sobie jednak, jakim nakładem pracy okupiono ten efekt. […] Muzyka Kormoranów ma dokładnie tę samą lekkość, co reszta materii, z której Robert Urbański i Małgorzata Bulanda utkali swe cudo.

Bilety na zbliżające się spektakle dostępne są w kasie teatru oraz online.

Konrad Pruszyński