Pierwszą statuetkę Emocji 2022 - nagród Radia Wrocław Kultura - wręczyliśmy dyrektorowi Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. O wyróżnieniu Radia Wrocław Kultura dla Jacka Głomba informuje Grzegorz Chojnowski.

Na koniec sezonu kulturalnego przyznajemy od początku istnienia naszej stacji EMOCJE - laury, którymi wyróżniamy artystów i animatorów dolnośląskiej kultury. EMOCJE przyznajemy w siedmiu kategoriach, związanych z różnymi dziedzinami artystycznej działalności. W ostatnim tygodniu czerwcu w audycjach Radia Wrocław Kultura zaprezentujemy pozostałych laureatów.

Pierwszą statuetkę (i dyplom) wręczyliśmy Jackowi Głombowi, od 28 lat stojącemu na czele Drużyny Modrzejewskiej, jak sam mówi o swoim zespole. Zauważyliśmy to w naszej laudacji:

Jacek Głomb - reżyser i dyrektor, twórca znakomitych spektakli, lider porywającej Drużyny Modrzejewskiej. Ciągle zaskakujący pomysłami nie tylko na legnicki teatr. Osobistość.

- Bardzo dziękuję, chociaż wolałbym dostawać nagrody dla Teatru niż dla siebie. To jest dosyć oczywista sprawa, że teatr robi się wspólnie – jest pewna wspólnota, pewien zespół, drużyna za sukcesami lidera. Aczkolwiek każde takie wyróżnienie czy nagroda potwierdzają kierunek, w jakim podążamy i to jest ważne – tak przyznanie Emocji 2022 skomentował sam uhonorowany Jacek Głomb.

Całej rozmowy Grzegorza Chojnowskiego z szefem Teatru Modrzejewskiej odsłuchać można na stronie internetowej Radia Wrocław Kultura.

(Grzegorz Chojnowski, „Emocje Radia Wrocław Kultura dla Jacka Głomba (WIDEO)”, https://www.radiowroclaw.pl/, 15.06.2022)