Od 10 do 14 czerwca w Zielonej Górze trwa Kozzi Film Festiwal, czyli tamtejsze święto filmu, książki i teatru. Drugiego dnia wydarzenia w Kinie Norwid odbyło się spotkanie z szefem Teatru Modrzejewskiej, poświęcone książce „Życie niedokończone. Z Lechem Raczakiem rozmawia Jacek Głomb”. Rozmowę poprowadził dr Janusz Łastowiecki.

- To bardzo ważna dla mnie książka z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że Leszek Raczak był moim serdecznym przyjacielem, współtworzył Legnicę, to jest bardzo ważny fragment działania artystycznego Modrzejewskiej w Legnicy – opowiadał Jacek Głomb.

Książka będąca owocem długich rozmów dyrektora legnickiej sceny oraz reżysera i współzałożyciela legendarnego Teatru Ósmego Dnia Lecha Raczaka dostępna jest w sprzedaży internetowej oraz stacjonarnie w kasie Teatru Modrzejewskiej.

- Miałem niewielu mistrzów w swoim życiu. Lechu na pewno był jednym z nich. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, co robił. Tak, to była relacja mistrz-uczeń. On mówił do mnie troszkę przesadnie „wodzu”, ale wydaje mi się, że ja mu za rzadko mówiłem „mistrzu” – wspomniał Jacek Głomb.

Relację video ze spotkania w Zielonej Górze obejrzeć można – TUTAJ.

Konrad Pruszyński