Teatr Modrzejewskiej gra "Rok na Ziemi”, spektakl dla naj-najów, czyli dzieci w wieku 1-4 lat. To dostosowana do ich percepcyjnych możliwości pogodna opowieść o życiu i… śmierci. Mądry i przezabawny spektakl. Gorąco polecamy rodzicom maluchów. Zapowiada Piotr Kanikowski.

W wyreżyserowanym przez Joannę Gonschorek przedstawieniu wszyscy siedzą na scenie: dzieci na przykrytej materacem podłodze, wśród poduszek, a rodzice tuż obok na długiej pufie. Od czasu do czasu ziemia pod nimi zadrży, dosłownie. Jak to? Psst, tajemnica. Idźcie to teatru, to się przekonacie.

"Rok na Ziemi” to bezpretensjonalna, wartko płynąca opowieść o małej dziewczynce, której babcia pokazuje i objaśnia cud życia. Pojawiają się w niej też postacie dobrze znane mieszkańcom Legnicy: łobuziak Julek z rzeźby Mirowskiego, satyrykonowy Filip i Pan Sik czyli Neptun z fontanny w Rynku. Jest też pewien Paw, prawie jak ten ustawiany co roku przed Bożym Narodzeniem u wylotu ul. Najświętszej Marii Panny, tyle że ma jajo i zna karaibskie tańce.

„Rok na Ziemi” w reżyserii Joanny Gonschorek z szóstką aktorów (Magda Biegańska, Aleksandra Listwan, Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Bartosz Bulanda) oraz muzyką na żywo (Andrzej Janiga, Amadeusz Naczyński) będzie można obejrzeć 22 i 23 czerwca o godz. 10:00 i 12:00 oraz 25 czerwca o godz. 14:30 i 16:00 na Scenie Gadzickiego. Bilety są dostępne online oraz w kasie Teatru Modrzejewskiej.

(Piotr Kanikowski, „Rok na ziemi. Pokażcie naj-najom fajny teatr”, https://24legnica.pl/, 13.06.2022)