W czwartek 9 czerwca o godzinie 18:00 w Art Cafe Modjeska odbędzie się spotkanie promujące książkę „Grajcie tak, aby wygrać. Czesław Hernas (1928–2003)”. Będzie też okazja do rozmowy z autorem publikacji Rafałem Bubnickim oraz do zakupu książki. Zapowiedź Lilli Sadowskiej.

„Grajcie tak, aby wygrać. Czesław Hernas (1928–2003)”, to kolejny tom z serii „Dolnośląska Solidarność” Wydawnictwa Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, której celem jest dokumentowanie i upowszechnianie wiedzy na temat postaci związanych z regionalną opozycją antykomunistyczną.

Rafał Bubnicki, historyk literatury, dziennikarz, producent filmowy. W latach 1990–2006 pracował w „Rzeczpospolitej” i Radio Wolna Europa. Autor i współautor kilkunastu książek i albumów m.in. redaktor (wspólnie z Andrzejem Dębskim) „Stanisław Lenartowicz. Twórca osobny” i „Sylwester Chęciński”. Kierując Dolnośląskim Funduszem Filmowym (2008 – 2018), był koproducentem 59 filmów m.in. „Pokot” Agnieszki Holland, „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego i „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Podczas spotkania będzie okazja do nabycia książki w cenie 15 zł. Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatny.

(Lilla Sadowska, „Art Cafe Modjeska zaprasza na spotkanie z Rafałem Bubnickim”, https://kulturalia.lca.pl/, 09.06.2022)