Kilka minut po północy 1 czerwca Jacek Głomb będzie jednym z gości audycji Barbary Marcinik w Trzecim Programie Polskiego Radia. Szef Teatru Modrzejewskiej w „Trójce pod Księżycem” zapowie zbliżającą się legnicką Wielką Czerwcówkę, w ramach której widzowie będą mieli okazję obejrzeć najciekawsze spektakle ostatnich sezonów. Zaprasza Barbara Marcinik.

W "Trójce pod Księżycem" przywołujemy ponownie apel, który prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił 4 kwietnia podczas przemówienia na gali Nagród Grammy: "Wspierajcie nas tak, jak możecie. Wszystkim, tylko nie ciszą."

Minął trzeci miesiąc wojny za naszą wschodnią granicą. W TPK rozmawiamy o szlachetnych, wartościowych, ale nie tylko wojny dotyczących wydarzeniach. Tym razem zapytamy, jak w tej sytuacji radzą sobie teatry muzyczne. Gościem specjalnym będzie dyrektor Teatru Syrena w Warszawie Jacek Mikołajczyk. Jego najnowszym spektaklem jest broadwayowski przebój "Matylda" .

Gościem części drugiej będzie natomiast Bartek Wąsik – świetny, wszechstronny młody muzyk: pianista, kompozytor oraz aranżer, współtworzący Piano Duo oraz zespół Kwadrofonik. 4 czerwca wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, grając muzykę zespołu Radiohead.

Zaprosimy też wraz z dyrektorem Jackiem Głombem na maraton u Modrzejewskiej, czyli organizowaną od piątku (3.06.) do niedzieli (5.06.) w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy Wielką Czerwcówkę. Program maratonu rozpocznie pokaz słynnego spektaklu w reżyserii Łukasza Kosa "Fanny i Aleksander" według Bergmana, a zakończy film krótkometrażowy Martyny Majewskiej "E-migrant".

(Barbara Marcinik, „Wspierajcie nasz wszystkim… tylko nie ciszą. Powracające hasło w TPK”, https://trojka.polskieradio.pl/, 31.05.2022)