Do sprzedaży trafił piąty w tym roku numer miesięcznika poświęconego dramaturgii współczesnej „Dialog”. Tematem wydania są „ciałoutopie”, a w numerze czytelnicy znajdą m.in. propozycje dramaturgiczne Bartosza Żurawieckiego, Luli Raczki, Ołeksandra Seredina oraz legnickiej artystki – Magdy Drab, publikującej „Gołą dupę”. Poniżej prezentujemy wydawniczą zapowiedź tekstu aktorki Modrzejewskiej.

Gorzki, ironiczny wodewil. Pracownice domu publicznego opowiadają i śpiewają o swoim życiu, zamiast imion noszą nazwy dni tygodnia. Poniedziałek to burdelmama, Wtorek – luksusowa utrzymanka, Sobota – debiutantka i tak dalej. Choć ich miejsce pracy jest dla nich przytulnym schronieniem, a one tworzą tam „jedną rodzinę”, to za sytuacją każdej z nich kryje się smutny splot przemocy, biedy, nałogów, chorób i desperacji. Sztuka wciąga odbiorcę do rzekomej zabawy, obiecuje atrakcje erotyczne, a zostawia go z poczuciem winy za przyjemność z podglądania procederu wyzysku. Tytułowej „gołej dupy” widz w spektaklu nie zobaczy.

Miesięcznik dostępny jest w sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej. Spis treści całego numeru dostępny jest na stronie „Dialogu”.

(Miesięcznik „Dialog” nr 5/2022, https://www.dialog-pismo.pl/, maj 2022)