Na 15 maja (niedziela), godz. 15.00 zaplanowano wielopokoleniowe popołudnie ekologiczno, teatralno, muzyczne dla mieszkańców tego osiedla, "Odlotowe Piekary". Na dzisiejszej konferencji prasowej Teatr Modrzejewskiej w Legnicy i Międzypokoleniowy Przystanek Improwizacji Teatralnych (jest to punkt działający w ramach projektu Przystanek Piekary, prowadzony przez Joannę Gonschorek i Katarzynę Kaźmierczak) zaprosili na niedzielne spotkanie. Odbędzie się one na placu pomiędzy ulicami Tatrzańską i Pomorską (górka) – koło przychodni przy ul. Tatrzańskiej. Materiał Klaudii Korfanty.

Założeniem akcji jest zaproszenie mieszkańców – całych rodzin – do wspólnej zabawy w przestrzeni, w której żyją. Zabawa będzie miała charakter edukacyjny i integracyjny. Wspólnie będziemy mogli się przekonać, jak wielki wpływ mogą mieć mieszkańcy na wygląd i ekologię swojego środowiska – osiedla – i jak wiele mogą razem zrobić.

Wolontariusze w kostiumach owadów będą uczyć o tym, jak ważną rolę odgrywają te maleńkie stworzenia w naszym ekosystemie – zarówno na wsi, jak i w miastach. Będzie wspólne śpiewanie, sadzenie roślin, parada, zbieranie śmieci, rysowanie po asfalcie, tworzenie kostiumu, budowanie domków dla owadów... Krótko mówiąc, będzie się działo!

Fotorelacja z konferencji prasowej dostępna jest – TUTAJ.

(Klaudia Korfanty, „Legnica: "Odlotowe Piekary", zapowiada się fajne wydarzenie plenerowe”, https://legnica.naszemiasto.pl/, 10.05.2022)