Już w najbliższy czwartek (12.05) kolejna odsłona Kawiarenki Obywatelskiej w Teatrze Modrzejewskiej. Tym razem Katarzyna Odrowska zaprasza widzów legnickiej sceny do Art Cafe Modjeska na rozmowę o wzajemnym wpływie, zależności i przyszłości Legnicy i Ukrainy. Start o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie tradycyjnie będzie bezpłatny.

 Sytuacja Ukrainy i osób uciekających przed piekłem wojny spędza sen z powiek wielu Polkom i Polakom od samego początku konfliktu wywołanego nieuzasadnioną i zbrodniczą napaścią Rosji na ziemie naszego wschodniego sąsiada. Spontaniczna pomoc przy granicy, zbiórki darów, otwarcie własnych domów i mieszkań, wydarzenia artystyczne połączone z kwestami na rzecz Ukrainy – to zaledwie kilka przykładów działań pomocowych uskutecznianych w ostatnich tygodniach przez Polaków. W maju organizatorzy Kawiarenki Obywatelskiej chcą zaprosić widzów Modrzejewskiej do rozmowy o tym, jak dziś wygląda sytuacja Ukraińców w Legnicy – gdzie szukać informacji czy pomocy? Jakie są powody tak silnej motywacji i zaangażowania Polaków? - to pytanie towarzyszyć będzie czwartkowej dyskusji. 

Gośćmi majowej odsłony stałego cyklu legnickiego teatru będą: Anna Dubczak (od 1 marca członkini Drużyny Modrzejewskiej; pochodząca z ukraińskiego Równego), Jerzy Pawliszczy (członek zarządu legnickiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce; wyróżniony odznaką Zasłużony dla Legnicy) oraz Piotr Szymański (wolontariusz od ponad ćwierć wieku, instruktor harcerski).

Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie teatru.

Konrad Pruszyński