Wczoraj na Scenie Gadzickiego miała miejsce ostatnia premiera Modrzejewskiej w tym sezonie artystycznym. „Puste miasto” to dyplom sceniczny studentki Akademii Teatralnej w Warszawie Weroniki Marii Kuśmider. Więcej o najnowszym tytule legnickiego teatru w audycji Grzegorza Chojnowskiego w Radiu Wrocław opowiedzieli reżyserka przedstawienia oraz Szymon Orfin – odpowiedzialny za dźwięk.

Dziś premiera w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. "Puste miasto" macedońskiego autora Dejana Dukowskiego reżyseruje Weronika Maria Kuśmider. To opowieść o dwóch braciach, którzy spotykają się po wojnie (walczyli w niej po przeciwnych stronach) w pewnym mieście.

W spektaklu występuje dwóch aktorów legnickiego teatru: Bartosz Bulanda i Mateusz Krzyk. To polska prapremiera tego tekstu i zarazem przedstawienie dyplomowe reżyserki. To także początek współpracy Teatru Modrzejewskiej z warszawską Akademią Teatralną, której studenci będą mieć możliwość wystawienia dyplomu właśnie w Legnicy.

Wywiadu odsłuchać można TUTAJ.

(Grzegorz Chojnowski, „Puste miasto - premiera w Teatrze Modrzejewskiej (WYWIAD), https://www.radiowroclaw.pl/, 08.05.2022)