7 maja w Teatrze Modrzejewskiej odbył się kolejny etap eliminacji 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W jury zasiadły aktorki legnickiej sceny Katarzyna Dworak-Wolak i Gabriela Fabian oraz Urszula Frąszczak-Matyjewicz z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Poniżej publikujemy protokół z obrad jury.

 „Z obrad jury eliminacji rejonowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w dniu 7 maja 2022r.  w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Jury w składzie: Katarzyna Dworak-Wolak i Gabriela Fabian- aktorki Teatru Modrzejewskiej w Legnicy oraz Urszula Frąszczak-Matyjewicz z BOK-MCC w Bolesławcu, po wysłuchaniu 8 recytatorów, 4  prezentacji w turnieju poezji śpiewanej oraz 5 monodramów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- w turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych

dwie równorzędne nagrody z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymują:

Julia Radecka z Legnicy i Karol Trzcieliński z Sułowa Wielkiego

- w turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej

nagrodę z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymuje Jakub Kowalski ze Złotoryi

oraz wyróżnienia bez kwalifikacji otrzymują: Nikola Jakimczyk z I LO w Legnicy, Katarzyna Mroczek ze Spółdzielczego Klubu PIAST w Jaworze oraz Krzysztof Skupień z II LO w Lubinie.

- w turnieju poezji śpiewanej:

I miejsce z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymuje Jakub Kowalski ze Złotoryi

II miejsce z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymuje Monika Workun z ZSBud. w Legnicy

oraz wyróżnienie bez kwalifikacji otrzymuje Aleksandra Wybraniec z ZOKiR w Złotoryi

- w turnieju teatrów jednego aktora:

nagrodę z kwalifikacją do eliminacji wojewódzkich otrzymuje Jakub Kowalski ze Złotoryi

oraz wyróżnienie bez kwalifikacji otrzymuje Julia Wiśniewska ze Spółdzielczego Klubu PIAST w Jaworze

Jury chciałoby zwrócić uwagę na fakt, że konkurs recytatorski jest nie tylko formą rywalizacji, ale również spotkaniem dającym możliwość obserwowania swoich prezentacji i wymiany doświadczeń. Konkurs trwa od momentu pierwszej prezentacji, a kończy się konsultacjami  z jurorami po ogłoszeniu werdyktu jury. W związku z powyższym chcielibyśmy zachęcić wszystkich uczestników do pełnego udziału w całym wydarzeniu.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się dnia 12 maja br. (czwartek) w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej organizatora wojewódzkiego.