Widzów Teatru Heleny Modrzejewskiej w Legnicy czeka ostatnia w tym sezonie premiera. Będzie to sztuka „Puste miasto” w reżyserii absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie Weroniki Marii Kuśmider. Jest to jej dyplomowe przedstawienie. Premiera 8 maja o godz. 19.00. Zapowiedź Andrzeja Lamparta.

„Puste miasto” to inspirowana wojną na Bałkanach sztuka macedońskiego dramatopisarza i scenarzysty Dejana Dukovskiego. Jej bohaterami są dwaj bracia walczący po przeciwnych stronach konfliktu.

Weronika Maria Kuśmider jest absolwentką reżyserii teatralnej. „Puste miasto” to jej spektakl dyplomowy. Okazuje się, że młodzi twórcy mają problemy ze znalezienie zawodowej sceny, która umożliwiłaby im debiut. Teatr w Legnicy postanowił im w tym pomagać.

W przedstawieniu występuje dwóch legnickich aktorów: Bartosz Bulanda i Mateusz Krzyk. Głównym elementem scenografii jest ściana zrobiona z pustych krzeseł. Część z nich na potrzeby spektaklu zebrano wśród legniczan.

Materiał video dostępny jest – TUTAJ.

(Andrzej Lampart, „Puste miasto. Ostatnia w tym sezonie premiera w legnickim teatrze”, https://wroclaw.tvp.pl/, 04.05.2022)