„Puste miasto” jest spektaklem dyplomowym, koprodukowanym przez Teatr Modrzejewskiej i Akademię Teatralną w Warszawie. To polska prapremiera tekstu Dejana Dukovskiego napisanego prawdopodobnie na podstawie starć na Bałkanach. Materiał Pawła Pawlucego.

- My nie dookreślamy w spektaklu co to jest za wojna, wojna jest tutaj tylko kontekstem, głównym tematem jest relacja dwóch braci, którzy po latach odnajdują się i są przeciwko sobie, w dwóch wrogich obozach – Weronika Maria Kuśmider reżyserka tytułu.

Bracia na scenie to Mateusz Krzyk i Bartosz Bulanda. Ich spotkanie w opustoszałym mieście rodzi wiele emocji: tęsknotę, nadzieję, miłość i nienawiść, które towarzyszą im w podróży w głąb ich samych. Dyrektor legnickiego teatru liczy na to, że „Puste miasto” to początek stałej współpracy przy spektaklach dyplomowych. Zapewnia natomiast, że to sztuka na pożegnanie sezonu.

- To już będzie bodajże piąta czy szósta premiera w tym sezonie, więc myślę, że to już wystarczająca ilość. Z resztą to jest tak, że w maju i czerwcu już nasza publiczność zajmuje się troszkę czymś innym – Jacek Głomb dyrektor Modrzejewskiej.

Premiera spektaklu w najbliższą niedzielę (8 maja) na Scenie Gadzickiego.

Materiał video dostępny jest – TUTAJ.

(Paweł Pawlucy, „LEGNICA. O absurdzie wojny”, https://www.youtube.com/, 04.05.2022)