W niedzielę (8 maja) najnowsza premiera Teatru Modrzejewskiej. O „Pustym mieście”, inicjującym współpracę legnickiej sceny z Akademią Teatralną w Warszawie, opowiedzą dziś słuchaczom Radia Wrocław reżyserka przedstawienia Weronika Maria Kuśmider oraz reżyser dźwięku Szymon Orfin.

„Puste miasto” będzie polską prapremierą sztuki o dwóch braciach, którzy odnajdują się po latach, jako przedstawiciele wrogich armii, autorstwa Dejana Dukovskiego. Natomiast współpraca pomiędzy legnicką sceną a Akademią Teatralną polegać będzie na możliwie najczęstszej i najbardziej regularnej produkcji spektakli dyplomowych młodych reżyserów na Scenie Gadzickiego.

Więcej o spektaklu z udziałem dwójki legnickich aktorów: Bartosza Bulandy i Mateusza Krzyka już dzisiaj o godzinie 21.00 w audycji „Wieczór z kulturą” Grzegorza Chojnowskiego w Radiu Wrocław.

Premiera przedstawienia 8 maja o godzinie 19.00. Kolejne pokazy: 10 maja godz. 11.00, 15 maja godz. 19.00. Bilety w cenie 40 zł (premiera) oraz 30 zł (pozostałe pokazy) dostępne są w kasie teatru oraz on-line.

Konrad Pruszyński