W sobotę 23 kwietnia od godziny 10.00 w Art Cafe Modjeska w legnickim teatrze trwały miejskie eliminacje 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tegorocznych uczestników oceniało jury złożone z aktorów Modrzejewskiej, a podczas wydarzenia trójka nauczycieli została nagrodzona za wieloletnią współpracę z uczestnikami OKR.  Kolejny, rejonowy etap eliminacji już 7 maja, a poniżej publikujemy protokół z obrad jury sobotniego konkursu.

"Protokół z obrad jury eliminacji miejskich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w dniu 23 kwietnia 2022r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Jury w składzie - aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy: Ewa Galusińska, Magda Biegańska i Paweł Wolak po wysłuchaniu 11 recytatorów, 4 prezentacji w turnieju poezji śpiewanej oraz 5 monodramów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- w turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej nagrodę z kwalifikacją do eliminacji rejonowych otrzymuje Nikola Jakimczyk z I LO w Legnicy

oraz wyróżnienia bez kwalifikacji otrzymują: Mikołaj Talarczyk z ZSMuz. w Legnicy, Weronika Konieczek z MCK w Legnicy i Karolina Wojsiat z V LO w Legnicy.

- w turnieju recytatorskim w kategorii dorosłych nagrodę z kwalifikacją do eliminacji rejonowych otrzymuje Julia Radecka z Legnicy

- w turnieju poezji śpiewanej nagrodę z kwalifikacją do eliminacji rejonowych otrzymuje Monika Workun z ZSBud. w Legnicy

- w turnieju teatrów jednego aktora:

wyróżnienia z kwalifikacją do eliminacji rejonowych otrzymują: Małgorzata Pawłowska z Klubu Gońca Teatralnego w Legnicy i Andrzej Broś ze Szklarskiej Poręby

oraz wyróżnienia bez kwalifikacji otrzymują: Aleksandra Chodor i Klaudia Treter z Klubu Gońca Teatralnego w Legnicy oraz Aleksandra Jężak ze Złotoryi.

Ponadto Teatr Modrzejewskiej w Legnicy postanowił uhonorować trzech legnickich nauczycieli: Bogumiłę Słomczyńską z ZSBud., Marka Biskupa z V LO oraz Michała Rocznika z II LO za wieloletnią współpracę w OKR.

Eliminacje rejonowe odbędą się dnia  7 maja br. o godz. 10.00 w Art. Cafe Modjeska w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy".

Konrad Pruszyński