Eliminacje miejskie 67.OKR odbędą się 23 kwietnia br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy od godz.10.00 do 15.00, ogłoszenie werdyktu jury ok 17.00-17.30. Zapraszamy do oglądania.

W najbliższą sobotę w teatralnej Art Cafe Modjeska będzie można posłuchać poezji śpiewanej oraz recytacji w wykonaniu młodzieży i dorosłych z Legnicy. Prezentacje konkursowe są bezpłatne dla publiczności i potrwają od 10.00 do 15.00.

Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

W kategorii dorosłych występują wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące lub nie oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich. Zapraszamy szczególnie dorosłych, bo to jedyna impreza dla dorosłych amatorów recytacji w Polsce! W turnieju recytatorskim są przewidziane osobne nagrody dla tej grupy wiekowej.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy organizuje konkurs wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do konkursu zgłosiło się 25 osób, wśród nich młodzież ze szkół średnich i dorośli. Uczestników będzie oceniać jury złożone z legnickich aktorów: Ewy Galusińskiej, Magdy Biegańskiej i Pawła Wolaka.

Teatr zaprasza do obejrzenia prezentacji tego najstarszego i najważniejszego konkursu recytatorskiego w Polsce, tym bardziej, że wielu legnickich uczestników wygrywając kolejne etapy dociera do eliminacji ogólnopolskich.

Przesłuchania są otwarte dla publiczności.

Eliminacje miejskie 67.OKR odbędą się 23 kwietnia br. (sobota) w teatralnej Art Cafe Modjeska w Legnicy o godz.10.00.

Szczegółowych informacji udziela: Joanna Rostkowska– koordynatorka konkursu, tel. 504 890 477, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Joanna Rostkowska, „67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski”, https://24legnica.pl/67, 22.04.2022)