W środę 13 kwietnia w legnickim teatrze odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca zbliżającą się legnicką premierę koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. „Widzę nic” na podstawie tekstu Filipa Zawady w reżyserii Pawła Palcata na scenie Modrzejewskiej już od czwartku. W obsadzie po cztery aktorki WTW i THM, a gościnnie na legnickich deskach wystąpi Małgorzata Madi Rostkowska.

- „Widzę Nic” jest bardziej metaforą niż cechą postaci. Podobnie z faktem, że Matka- grana przez Madi Rostkowską- jest głucha. To jest przede wszystkim metafora ich relacji – tak o bohaterkach granych przez aktorki Wrocławskiego Współczesnego oraz legnickiej Modrzejewskiej mówi reżyser tytułu Paweł Palcat.

Mirosław Kocur, teatralny.pl: Każda z Anet używa nieco odmiennej sztuki aktorskiej, wszystkie robią to po mistrzowsku i z dużym poczuciem humoru. Żadna z nich nie jest Anetą najważniejszą czy Anetą centralną, choć każda jest tą jedyną, kiedy performuje i powołuje siebie do istnienia. Anety na scenie są sobie równe, a niekiedy nawet obce. Ośmiu twarzom Anety towarzyszy matka, zamknięta i odizolowana w szklanej gablocie, jak w muzeum figur woskowych

Pokazy: 14 kwietnia o godz. 19.00 – premiera; 20-22 kwietnia o godz. 11.00; 22-24 kwietnia o godz. 19.00. Bilety dostępne w kasie teatru oraz on-line.

Fotorelacja Piotra Krzyżanowskiego (legnica.naszemiasto.pl) z konferencji prasowej dotyczącej legnickiej premiery "Widzę nic" dostępna jest – TUTAJ.

Występują: Anna Błaut, Katarzyna Dworak, Elżbieta Golińska, Aleksandra Listwan, Dominika Probachta, Magda Skiba, Jolanta Solarz-Szwed, Małgorzata Urbańska, Małgorzata Madi Rostkowska.

Konrad Pruszyński