W najbliższy czwartek (17 marca) Teatr Modrzejewskiej zaprasza na kolejne spotkanie w stałym cyklu Kawiarenki Obywatelskiej, w ramach której w marcu odbędzie się dyskusja na temat legnickiego klubu piłkarskiego Miedź – perspektyw na jego organizacyjny czy sportowy rozwój, a także wyzwań i zagrożeń stojących przed tą ważną, miejską marką na początku drugiego półwiecza jej istnienia.

 Miejski Klub Sportowy „Miedź Legnica” założony został w 1971 roku. Jest to jednokrotny tryumfator Pucharu Polski, a na swoim koncie ma również udział w Pucharze Zdobywców Pucharów. Obecnie jest to najbardziej rozpoznawalna w Polsce legnicka marka sportowa. W związku z symbolicznym momentem historii klubu, jakim jest rozpoczęcie drugiego półwiecza jego funkcjonowania, Katarzyna Odrowska zaprosiła osoby związane z zespołem i miastem do dyskusji na temat perspektyw rozwoju Miedzi, szans na awans do Ekstraklasy, a także oczekiwanych modeli trenowania legnickiej młodzieży czy sposobu partycypacji miasta w zarządzaniu klubem.

W spotkaniu udział wezmą Prezes Zarządu Klubu Tomasz Brusiło, dyrektor Muzeum Miedzi Marcin Makuch, dziennikarz Paweł Jantura, przedstawiciel Klubu Kibica Wiktor Czepułkowski oraz administrator forum „Kibice Miedzi” Piotr Krysiński.

Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 18.00 w Art Cafe Modjeska w legnickim teatrze. Obowiązują darmowe wejściówki, których odbiór możliwy jest w kasie teatru w godzinach jej otwarcia.

Konrad Pruszyński