Ostatnią z marcowych propozycji Teatru Modrzejewskiej będzie spektakl „Świat na głowie”, czyli szekspirowska wariacja Małgorzaty Bulandy i Roberta Urbańskiego, sięgających po wątki m.in.  z „Hamleta”, „Makbeta”, „Romea i Julii” czy „Burzy”. Przedstawienie z muzyką na żywo zespołu Kormorany zaprezentowane zostanie również w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

„Świat na głowie” to dzieło hybrydowe, czerpiące z różnorodnych, teatralnych konwencji – teatru dramatycznego, musicalu, cyrku, pantomimy, teatrów tańca czy lalek. Twórcy wykorzystali całe zaplecze sceny, tworząc widowisko nawiązujące do koncepcji „świata teatru”. Kluczem do opowieści zaproponowanej przez Bulandę i Urbańskiego wydaje się postać demiurga Prospera, który odmienia znane losy poszczególnych postaci dramatów Szekspira.

Ważnym elementem całości jest muzyka grana na żywo przez Kormorany. Nie tylko ze względu na odśpiewywane przez aktorów pieśni, stanowiące jedyną formę werbalnej komunikacji artystów z widzami, ale również przez wzgląd na ilustracyjne tło wydarzeń dziejących się w Cirque Elsynor.

- Znając Kormorany od wielu, wielu lat, przy okazji tego spektaklu zobaczyłem ich zupełnie nową twarz – zauważył Robert Urbański. - To co oni tutaj muzycznie wyprawiają, to jest coś zupełnie nowego, świeżego i odkrywczego. Tak samo jest z naszym legnickim zespołem aktorskim, który pokazuje dotąd niewidziane, nieoczekiwane możliwości.

Legniccy artyści postawią „Świat na głowie” 25, 29 i 30 marca o godzinie 11.00 oraz w Międzynarodowy Dzień Teatru (27 marca) o godzinie 17.00. Bilety do nabycia w kasie teatru oraz on-line.

Występują: Katarzyna Dworak, Rafał Cieluch, Jakub Stefaniak, Ewa Galusińska, Paweł Wolak, Bogdan Grzeszczak, Bartosz Bulanda, Mateusz Krzyk, Paweł Palcat, Gabriela Fabian, Magda Biegańska, Małgorzata Urbańska, Magda Skiba, Małgorzata Pauka, Aleksandra Listwan, Anita Poddębniak.

Konrad Pruszyński