W najbliższą środę 9 marca w legnickim teatrze można obejrzeć film Mateusza Winkla „Każda z blizn”, w którym zobaczyć można między innymi Czesława Mozila i Mirosława Zbrojewicza, a który jest owocem fascynacji barwną osobowością Popka. Zapowiada Lilla Sadowska.

Reżyser pokazuje ponure dzieciństwo bohatera i żmudną drogę, którą musiał on przejść, aby dojść na szczyt kariery w show-businessie. Każda z dziewięciu części dokumentu jest zrealizowana w innej stylistyce. Jedną z nich nakręcono w Legnicy na Scenie na Nowym Świecie.

Popek, znany także jako Popek Monster czy Król Albanii, to urodzony w naszym mieście raper i zawodnik MMA, znany powszechnie z niekonwencjonalnego wyglądu. Niegdyś poszukiwany po całej Europie listem gończym, później w świetle jupiterów walczący na ringu i tańczący w telewizyjnym studiu, ma na koncie zarówno odsiadkę w więzieniu, jak też złotą i diamentową płytę, liczne trasy koncertowe, role w filmach, a nawet próbę założenia partii politycznej, która miała "zmienić ten kraj".

Po premierowym pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Katarzyna Odrowska. Bezpłatne wejściówki na film są do odbioru w kasie teatru. Projekcja odbędzie się o godzinie 19:00

(Lilla Sadowska, „Każda z blizn Teatr Modrzejewskiej zaprasza”, https://kulturalia.lca.pl/, 08.03.2022)