Ostatni weekend w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy minął pod niebiesko-żółtymi barwami. Pokazy "Ożenku" w reżyserii Piotra Cieplaka dla widzów z ukraińskimi paszportami dostępne były za darmo, a sam spektakl wzbogacony został o napisy w języku ukraińskim. Wcześniej, bo w piątek w Art Cafe Modjeska odbył się koncert barda Romana Hawrana, podczas którego zebrano niemal cztery tysiące złotych na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Warto przypomnieć, że teatralna zbiórka darów wciąż trwa.

3850 złotych to kwota uzbierana przez Teatr Modrzejewskiej na pomoc Ukrainie podczas piątkowego koncertu solidarnościowego. Zbiórkę prowadzoną wspólnie ze Stowarzyszeniem Teatr Niezbędnie Potrzebny, kwotą tysiąca złotych, wsparła między innymi Fundacja Jacka Głomba "Naprawiacze świata". Środki przeznaczone zostaną na zakup materiałów opatrunkowych i leków. 

W Hallu Starego Ratusza (codziennie od 12.00 do 16.00) trwa wciąż zbiórka darów dla Ukraińców. Najbardziej potrzebne są w tej chwili leki, kosmetyki i żywność w małych opakowaniach, woda w półlitrowych butelkach, jednorazowe talerzyki, sztućce, kubeczki, ładowarki do telefonów czy powerbanki. Szczegóły na facebookowej stronie Teatru Modrzejewskiej oraz u pełnomocniczki dyrektora teatru ds. społecznych Katarzyny Odrowskiej (tel. 533 545 546, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Konrad Pruszyński