Teatr Modrzejewskiej zaprasza do udziału w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez warszawskie Towarzystwo Kultury Teatralnej, pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnikami mogą zostać wszyscy od uczniów szkół średnich aż po seniorów, a zgłoszenia przyjmowane będą do 4 kwietnia.

Pierwszy etap konkursu ma charakter otwarty, a zmagania, tradycyjnie, odbędą się w ramach czterech turniejów: recytatorskiego, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. Wojewódzcy organizatorzy konkursu tworzą sieć eliminacji, w ramach których dochodzić może do konkursów środowiskowych, miejskich, powiatowych czy wojewódzkich. Przeglądy finałowe odbędą się w czerwcu i lipcu br. w Słupsku, Ostrołęce i Włocławku (w zależności od kategorii).

Legnicki teatr od ponad dwudziestu lat promuje i wspiera najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w Polsce. W ostatnich latach legniczanie oraz osoby z rejonu legnickiego regularnie pojawiają się w finałach kategorii recytatorskiej i poezji śpiewanej.

Termin zgłoszeń upływa 4 kwietnia, a przyjmowane one są drogą pocztową (Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39 59-220 Legnica) lub on-line na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Eliminacje miejskie odbędą się 23 kwietnia w teatralnej Art Cafe Modjeska o godzinie 10.00. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka konkursu Joanna Rostkowska (tel. 504 890 477).

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe dostępne są – TUTAJ.

Konrad Pruszyński