Już 17 lutego Teatr Modrzejewskiej zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kawiarenki Obywatelskiej. Tym razem Katarzyna Odrowska zaproponuje legniczanom dyskusję na temat tolerancji i akceptacji inności. W rozmowie w Art Cafe Modjeska udział wezmą aktywistki i aktywiści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wstęp na wydarzenie jest darmowe – obowiązują wejściówki dostępne w kasie teatru.

Czy na początku drugiej dekady XXI wieku pytanie o otwartość i tolerancję jest jeszcze zasadne? Czy inność i różnorodność odbieramy jako możliwość czy zagrożenie? Jakie miejsce oraz status zajmują w Legnicy mniejszości? To kilka z wielu pytań, na które odpowiedzi poszukiwać będą organizatorzy lutowej kawiarenki w Teatrze Modrzejewskiej. Zespół rozmówców zapowiedziany na czwartkowe spotkanie robi wrażenie, bowiem Art Cafe Modjeską odwiedzą: Aleksandra Lesiak (psycholożka, działaczka społeczna, organizatorka Czarnych Protestów w Legnicy oraz Legnickiego Festiwalu Kobiecości), Anna Piotr Smarzyński (osoba założycielska stowarzyszenia Kultura Równości, organizatorka wszystkich wrocławskich Marszów Równości), Monika Kręcisz-Kozłowska (prowadząca pracownię Florystyczna, autorka tekstów oraz muzyki, działaczka na rzecz praw człowieka i integracji), Miłosz Kopica (współtwórca Kaliskiego Marszu Równości, organizator Marszu Równości na Pol’and’Rock w 2019 roku, działacz Nowej Lewicy) i Kacper Kubiak (aktywista w tematyce LGBT+, prezes instytutu równości w Zielonej Górze).

Teatr Modrzejewskiej na kawiarenkowe spotkanie zaprasza już w najbliższy czwartek o godzinie 18.00 w teatralnej Art Cafe Modjeska. Wstęp jest wolny, a wejściówki na wydarzenie odebrać można w kasie teatru.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku dostępne jest – TUTAJ.

Konrad Pruszyński