W najbliższą sobotę radio TOK FM wyemituje audycję Marty Perchuć-Burzyńskiej „Godzina Kultury”, której gościem będzie dyrektor legnickiej sceny Jacek Głomb. Rozmowa dotyczyć będzie wydanej w styczniu książki, wywiadu-rzeki z reżyserem, współtwórcą Teatru Ósmego Dnia Lechem Raczakiem.

„To jest książka o człowieku, o dorastaniu w PRL-u, który nie został tu przedstawiony jednoznacznie” – mówił o pozycji żywosłowia.wydawnictwa jej autor Jacek Głomb, kontynuujący promocje książki, z którą w lutym odwiedzi Bar Studio w Warszawie (21.02) oraz Art Cafe w gorzowskim Teatrze Osterwy (22.02).

Książka dostępna jest w sprzedaży internetowej oraz w kasie Teatru Modrzejewskiej, a podcastu audycji posłuchać będzie można – TUTAJ. Rozmowa na żywo w najbliższą sobotę (5.02) od godziny 19.00 na antenie TOK FM.

"Godzina Kultury" to rozmowy z twórcami o roli kultury w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. W programie nie zabraknie także informacji o najważniejszych spektaklach, płytach, filmach, książkach, wystawach i nie uciekniemy od problemów środowiska twórców. Spróbujemy wciąż odpowiadać na pytanie jak bardzo kultura jest potrzebna w budowaniu wrażliwości i otwartości społeczeństwa. Chcemy być lepsi? Tego nie nauczą nas politycy, ale artyści już tak.

Konrad Pruszyński