30 stycznia br. odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kolejny raz wraz z WOŚP zagra również Teatr Modrzejewskiej.

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy Orkiestry.

Legnicki teatr regularnie angażujący się w różnorakie akcje pomocowe, również i tym razem odpowiada aktywną postawą, w ramach której na licytację (na portalu allegro.pl) przeznaczone zostały dwa teatralne zestawy (bilet-prezent na dowolny spektakl Teatru Modrzejewskiej do wykorzystania do końca czerwca br., płyta „Nasza muzyka” z dziewiętnastoma utworami skomponowanymi do różnych legnickich przedstawień wystawionych po 1995 roku, oraz torba oznaczona jubileuszowym logo Modrzejewskiej z karykaturą patronki autorstwa Tomasza Brody) oraz sukienka Anity Poddębniak ze spektaklu „Cyrano de Bergerac” (2009, reż. Leszek Bzdyl, Krzysztof Kopka).

Pełnomocniczka dyrektora Modrzejewskiej ds. społecznych informuje również, że w dniu Finału, od godziny 12.00, przed wejściem do Teatru, we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Niezbędnie Potrzebny, zostanie otwarte stoisko z ciepłą herbatą dla wolontariuszy. Będą również specjalnie upieczone na tę okazje ciastka, oraz puszka, wrzucając do której będzie można wesprzeć cel 30. Finału WOŚP. Na dobroczyńców zapełniających puszkę dostępną na przygotowanym stoisku, czekać będą również pamiątkowe, teatralne afisze tytułów Modrzejewskiej. 

Aukcja pierwszego zestawu teatralnego dostępna jest – TUTAJ

Aukcja drugiego zestawu teatralnego dostępna jest – TUTAJ.

Aukcja sukni ze spektaklu „Cyrano de Bergerac” dostępna jest – TUTAJ.

Konrad Pruszyński