Od najbliższego czwartku (13 stycznia) do niedzieli (16 stycznia) codziennie o godzinie 18.30 Wrocławski Teatr Współczesny zaprezentuje na swojej scenie przedstawienie Kurta Vonneguta w reżyserii Marcina Libera „Rzeźnia numer pięć”. W spektaklu gościnnie występuje legnicki aktor Rafał Cieluch.

Katarzyna Mikołajewska, Gazeta Wyborcza Wrocław: „Rzeźnia numer pięć" Vonneguta otrzymały tak ciekawą sceniczną formę oraz doskonałą aktorską interpretację, że trudno wyobrazić sobie bardziej trafną teatralną adaptację, choć przed premierą trudno było sobie wyobrazić przekonującą próbę przełożenia tego tekstu na język współczesnego teatru.

Przemek Gulda, Guldapoleca: Z klasycznej powieści science fiction Liber i jego zespół stworzyli porywający, imponujący rozmachem spektakl o przypadkowości życia, fikcji wolnej woli i ograniczeniach linearności czasu. Akcja przenosi się z wojennego Drezna do Stanów w czasach dobrobytu, zahaczając o planetę Tralfamadorię - mocna muzyka, monumentalna scenografia i barwne kostiumy sprawiają, że te miejsca robią duże wrażenie. Znakomicie prowadzone są sceny zbiorowe, ale jest i miejsce na świetne kreacje, na czele z wybitną główną rolą Rafała Cielucha.

Premiera przedstawienia w adaptacji Michała Kmiecika odbyła się na Dużej Scenie WTW 26 czerwca 2021 roku. Zbliżający się set „Rzeźni numer pięć” jest jedynym zaplanowanym przez wrocławski teatr w styczniowym i lutowym repertuarze.

Konrad Pruszyński