Czwarta fala epidemii koronawirusa paraliżuje także pracę legnickiego teatru. Z powodu kilku potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid-19 wśród pracowników odwołanych zostało większość zaplanowanych na grudzień zajęć oraz wydarzeń. Informuje Dawid Stefanik.

- Drodzy widzowie, pomimo naszych starań oraz przestrzegania wszystkich zaleceń, których wymaga aktualna sytuacja epidemiologiczna, nie uniknęliśmy kontaktu z wirusem SARS-Cov-2. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych widzów i wszystkich pracowników teatru, podjęliśmy trudną, ale jedyną możliwą decyzję, aby przełożyć próby, premiery i spektakle wariacji szekspirowskiej „Świat na głowie”.  Składa się ona z wielu scen zbiorowych, których nie sposób przygotować i prezentować obecnie - informuje Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Odwołana została m.in.  premiera „Świata na głowie”, która została przeniesiona z 17 grudnia 2021 roku na 11 lutego 2022 roku.   

Pozostaną jednak niektóre wydarzenia: Kawiarenka Obywatelska, spotkanie w ramach Przystanku Piekary, niektóre kameralne spektakle dla dzieci „Rok na ziemi” oraz zajęcia Klubu Gońca Teatralnego (z wyjątkiem tygodnia od 6 do 10 grudnia br. gdzie zajęcia także zostały odwołane).

Zaktualizowany repertuar można znaleźć - TUTAJ.

(Dawid Stefanik, „Koronawirus w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Odwoływane są grudniowe próby, spektakle i premiery”, https://tulegnica.pl/, 06.12.2021)