Drugą nagrodę 3. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr"w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez PGNiG S.A. Gazownia Koszalin otrzymuje Paweł Palcat za reżyserię spektaklu "Zrozumieć H." z Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy – to fragment oficjalnego protokołu z tego wydarzenia.Jury 3. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr" 2012 w składzie:  Joanna Krakowska, Zenon Butkiewicz, Zdzisław Derebecki po obejrzeniu siedmiu przedstawień konkursowych, doceniając wysoki poziom prezentowanych spektakli oraz nowatorską formułę festiwalu i wyrażając nadzieję, że Koszalin stanie się stałym miejscem prezentacji dokonań młodych reżyserek i reżyserów jednogłośnie postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr" 2012 w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 7 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Koszalina Pana Piotra Jedlińskiego oraz nagrodę rzeczową w postaci weekendowego pobytu w hotelu ufundowaną przez Hotel Polanin w Połczynie Zdroju otrzymuje Marta Górnicka za reżyserię spektaklu "Chór kobiet: Magnificat" z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Drugą Nagrodę w postaci nagrody pieniężnej w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez PGNiG S.A. Gazownia Koszalin otrzymuje Paweł Palcat za reżyserię spektaklu "Zrozumieć H." z Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.

***

 


Nagroda publiczności dla najlepszej: aktorki, aktora, spektaklu
1. Oddano 82 głosy. W tym głosów ważnych 78, głosów nieważnych 4.
2. Najwięcej głosów uzyskali: Katarzyna Maria Zielińska - odtwórczyni roli Wiktorii w spektaklu pt. "Rewolucja balonowa" w reżyserii Sławomira Batyry z Teatru Powszechnego im. Z. Hubnera w Warszawie oraz Tomasz Drabek - odtwórca roli Józefa K. w spektaklu pt. "Proces" w reżyserii Jacka Bały z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.
3. Ze spektakli biorących udział w III Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "m-teatr" 2012 najwięcej głosów uzyskał "Chór kobiet: Magnificat" w reżyserii Marty Górnickiej z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Piotr Ratajczak- Dyrektor Artystyczny Festiwalu,
Sylwia Purta - Sekretarz Literacki BTD i sekretarz Jury Festiwalu,
Rafał Wołyniak - Szef Biura Promocji BTD