- Caffe Modjeska, mieszcząca się w foyer Teatru od 14 lutego br. zmienia wystrój i charakter. Będzie bardziej klimatycznie, bardziej artystycznie i bardziej teatralnie – zapowiada Mariola Hotiuk, kierownik promocji w Teatrze Modrzejewskiej. Uroczyste otwarcie zaplanowano na walentynkowy wieczór, 14 lutego o godz. 18. Warto zaznaczyć ten dzień w kalendarzu radzi Piotr Kanikowski.


Poza wystrojem, kawiarnia nieco zmieni nazwę – na Art Cafe Modjeska. Poprowadzą ją Aleksandra Listwan, od marca br. aktorka Teatru Modrzejewskiej, oraz dwaj panowie: Tomasz Turketti i Stanisław Olek. Zdaniem Marioli Hotiuk doświadczenie nowych gospodarzy dobrze wróży przyszłości tego miejsca.

Tomasz Turketti (na co dzień pracownik Działu Promocji i Reklamy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy) ma w swoim cv 4 lata pracy w kawiarni Kalambur we Wrocławiu. gdzie był kierownikiem baru. Przez 3 lata w ramach własnej działalności prowadził klub muzyczny “Nova Alexandria” w Puławach. 2 lata był managerem “Przystanku Dobra” w Kazimierzu Dolnym.

Stanisław Olek ma za sobą 3,5 roku w kawiarni Kalambur we Wrocławiu jako barman. Przez rok był barmanem w “Whiskey in the Jar” we Wrocławiu.

(Piotr Kanikowski, „Art Cafe Modjeska. Nowi gospodarze w starej kawiarni”, http://24legnica.pl, 11.02.2019)