Legnicki weekend od 4 do 6 stycznia przyniesie wyjątkowo zróżnicowaną ofertę teatralną. Kabaretowy recital „Ta piosenka brzmi znajomo” to rozrywka w karnawałowym stylu. Barwna „Baśń i pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” adresowana jest do dzieci, ale to propozycja na rodzinną wizytę w teatrze. Gościnne „Podróże przez sny. I powroty” to z kolei okazja dla teatromanów na intymne spotkanie z wyjątkowym artystą, jakim jest – doskonale znany w Legnicy - Lech Raczak. Jest w czym wybierać.

 

  • Piątek, 4 stycznia, godz. 20.00, Caffe Modjeska

„Ta piosenka brzmi znajomo” to autorski recital śpiewającej aktorki Zuzy Motorniuk, ale jednocześnie spektakl z pogranicza piwnicy jazzowej i muzycznego kabaretu. To także sentymentalna podróż do wnętrza grającej szafy ze światowymi przebojami, które zostały odkurzone i przenicowane zarówno w warstwie muzycznej, jak i słownej. Plus zabawa z publicznością. W styczniu tylko jeden raz!
Więcej TUTAJ!

 

  • Sobota, 5 stycznia, godz. 16.00, Scena Gadzickiego

„Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” w reżyserii Bartosza Turzyńskiego to jedna z „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana, łącząca tajemniczą atmosferę Orientu z nieposkromioną wyobraźnią wielkiego polskiego poety. To klasyka baśniowej opowieści. Efektem jest barwne widowisko familijne w atmosferze niezwykłości z elementami grozy. Plus magiczna muzyka i piosenki, efektowny kostium, filmowe animacje i elementy teatru cieni.
Więcej TUTAJ!

 

  • Niedziala, 6 stycznia, godz. 19.00, Scena Gadzickiego

Przedstawienie poznańskiej Fundacji Orbis Tertius „Podróże przez sny. I powroty” zrealizowane przed dwoma laty ma formę koncertu przeplatanego intymną opowieścią Lecha Raczaka. Wybitny oraz dobrze znany legnickim miłośnikom teatru reżyser i autor w jednej osobie opowiada swoje sny, które stają się pretekstem do ironicznego przywołania własnej biografii, refleksji nad niezależnością w kulturze współczesnej oraz rozważań o teatrze alternatywnym. Na scenie towarzyszyć mu będzie muzyczne Trio Targanescu (Arnold Dąbrowski, Katarzyna Klebba, Paweł Paluch).
Więcej TUTAJ!

Grzegorz Żurawiński