Na serwisie PolakPotrafi.pl zebrano już ponad 4 tysiące złotych na nagranie legnickiego audiobooka z powieścią Filipa Floriana “Dni króla. Wciąż brakuje 10 tys. zł, by akcja zainicjowana przez tłumaczkę książki Radosławę Janowska-Lascar zakończyła się sukcesem. ”Dni króla” przeczyta aktor Teatru Modrzejewskiej Paweł Palcat.  Pisze Piotr Kanikowski.


Na wpłatę zostało 31 dni.  W ciągu tych 31 dni trzeba zebrać jeszcze 10 tys. zł, żeby audiobook wyszedł.

Kilka tygodni temu legniczanie jednak dowiedli, że na dobre kulturalne projekty chętnie otwierają portfele. Za pośrednictwem tego samego portalu PolakPotrafi.pl reżyser Przemek Wojcieszek zebrał fundusze na nakręcenie pierwszego odcinka serialu kryminalnego “Czarne Pola” (trwa montaż filmu).

“Dni króla” rumuńskiego pisarza Filipa Floriana w przekładzie Radosławy Janowskiej-Lascar przeczyta aktor Teatru Modrzejewskiej Paweł Palcat. Przy audiobooku będą współpracować również Andrzej Janiga: akustyk, aranżer, kompozytor i pianista, oraz graficzka Renata Michajłow.

Za finansowe wsparcie przewidziane są dla darczyńców atrakcyjne nagrody, m. in. kolacja z twórcami audiobooka, egzemplarze audiobooka z wyczytanym nazwiskiem darczyńcy i osobistymi podziękowaniami od twórców, fotosy twórców, książka “Dni króla”.

“Dni króla” to opowieść o królu Karolu I, jego dentyście i kocie Zygfrydzie oraz o 15 ważnych latach w historii Rumunii. Krytycy podkreślają piękny, soczysty i zabarwiony lekkim humorem język. Przekład, wydany przez wrocławskie wydawnictwo Amaltea, znalazł się w finałowej siódemce Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus w 2017, a książka była tłumaczona na wiele języków.

Jeśli chcesz więcej informacji albo zamierzasz pomóc twórcom legnickiego audiobooka – zajrzyj TUTAJ! 

(Piotr Kanikowski, "Legniczanie zbierają na audiobooka. Pomożecie?", http://24legnica.pl, 13.08.2018)