Teatr Modrzejewskiej w Legnicy i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych z Legnicy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na warsztaty teatralne w Klubie Gońca Teatralnego w sezonie 2018/2019. Zapisuje Joanna Rostkowska – kulturoznawca, pedagog teatru: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 504-890-477.


W tym roku Teatr Modrzejewskiej podejmuje współpracę z Ośrodkiem Alzheimerowskim w Ścinawie, który jest jedyną tego typu placówką w Polsce . Po rozmowach z pracującą tam Agnieszką Żelwetro, która jest neuropsychologiem, teatr zdecydował się zarezerwować 7 miejsc w grupie dorosłych i seniorów "Bagażnik" dla osób z tego ośrodka. Zajęcia w tej grupie poprowadzi legnicka aktorka Anita Poddębniak.

Jak co roku, wszystkie zajęcia są dla ich uczestników bezpłatne i są to nadal jedyne zajęcia z edukacji kulturalnej w Legnicy, za które nie są pobierane opłaty. Dzięki temu są one dostępne dla wszystkich bez względu na sytuację ekonomiczną. Zapisy odbywają się według kolejności zgłoszeń i są otwarte dla tych, którzy chcą się rozwijać poprzez teatr. Ważniejsze od umiejętności teatralnych jest zaangażowanie i konsekwentne uczestniczenie w zajęciach oraz gotowość do udziału w akcjach promujących działania teatru.   

Zajęcia rozpoczną się 10 września 2018 r. i odbywać się będą w sześciu grupach:

  • SZKOŁA CZARODZIEJÓW WYOBRAŹNI - zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat; poniedziałek godz. 16.00-17.30; prowadzenie: Joanna Rostkowska - pedagog teatru i Tomasz Baran - plastyk, animator kultury.
  • GRUPA Dawna GIMNAZJALNA - warsztaty dla młodzieży 13-16 lat; poniedziałek godz. 17.30-19.00; prowadzenie: Mateusz Krzyk - aktor.
  • POGOTOWIE TEATRALNE- grupa rozwoju osobistego dla osób po kryzysach psychicznych; wtorek godz. 16.00-18.00; prowadzenie: Katarzyna Kaźmierczak - aktorka i psychoterapeutka oraz Magda Drab - aktorka.
  • ŚLADY - warsztaty dla młodzieży 16-19 lat; środa    godz. 16.00-17.30; prowadzenie: Magda Skiba - aktorka.
  • TEATR DOROSŁYCH I SENIORÓW „Bagażnik, czyli bagaż doświadczeń” – warsztaty teatralne dla dorosłych i seniorów; czwartek  godz. 16.00-17.30; prowadzenie: Anita Poddębniak - aktorka.
  • MAŁY GONIEC zajęcia dla dzieci w wieku 10-12 lat; piątek  godz. 16.00-17.30; prowadzenie: Zuza Motorniuk - aktorka.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i będą się odbywać w sali prób w legnickim teatrze (wejście od strony Starego Ratusza).

Joanna Rostkowska