Po wrześniowej wystawie przywołującej wspomnienie niemieckiej części historii teatru i październikowej mówiącej o radzieckiej karcie w historii teatru, przyszedł czas na przypomnienie polskiego okresu historii legnickiej sceny. Relacja Lilli Sadowskiej z piątkowego (17 listopada) otwarcia wystawy w holu Starego Ratusza.
 
- Ta wystawa jest dla nas bardzo ważna, ponieważ pokazuje początki polskiego teatru w Legnicy. Lata 70 i 80 do okresu kiedy teatr zmienił swój profil – mówi Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej.
 
Stało się to w 1991 roku kiedy teatr w Legnicy został przemianowany na Centrum Sztuki – Teatr Dramatyczny. Na wystawie znalazły się plakaty, zdjęcia, programy, kostiumy, fragmenty recenzji sztuk wystawianych ówcześnie. Jednym słowem, kawałek świata z lat 1977 – 1991 (z lat 1977-1994 - @KT).
 
Szczególne miejsce na wystawie zajmuje okres, w którym dyrektorem teatru był Józef Jasielski, jak mówi dyrektor Jacek Głomb, najwyrazistszy z dyrektorów i reżyserów, którzy wówczas pracowali w Legnicy. To właśnie on w niedzielę 26 listopada opowie o teatrze, którym wówczas kierował.
 
Ostatnia część wystawy jest jednocześnie początkiem kulminacji obchodów wielkiego jubileuszu Teatru im. Modrzejewskiej. Kolejne ważne wydarzenia to między innymi czwartkowa jubileuszowa premiera „Biesów” według Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Jacka Głomba, sobotnia promocja książki „Dramaty Modrzejewskiej tom II” i niedzielny koncert „Nasza muzyka”, promujący płytę z muzyką z legnickich spektakli.
 
(Lilla Sadowska, "Polska historia „Teatru w sercu miasta”", http://kulturalia.lca.pl, 19.11.2017)