Adaptowany tekst Doroty Terakowskiej opowie historię czarownicy, której po wielu latach normalnego dla tej profesji żywota zaczyna dogryzać sumienie. Odczuwa zatem potrzebę odkupienia zła, które czyniła. Cztery spektakle Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych na teatralnej Scenie Gadzickiego 23 i 24 czerwca przed południem.


Dlaczego w bajkach potrzebne są czarownice? - Na to pytanie odpowie nasza bajka – zachęcają legnickie aktorki Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak. - Opowiemy o czarownicy, która zapragnęła być dobra i chciała naprawić wszystkie złe uczynki, których się dotychczas dopuściła. Jej marzenie spełniło się na jeden dzień. Ten dzień okazał się bardzo trudny dla czarownicy oraz mieszkańców lasu i wioski, którzy pragnęli dzięki czarom zmienić swój los.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy Scena Gadzickiego. „Dzień czarownicy” na podstawie bajki Doroty Terakowskiej „Dzień i noc czarownicy”. Adaptacja tekstu : Joanna Gonschorek, pomysł i wykonanie:Joanna Gonschorek i Katarzyna Kaźmierczak, muzyka: Amadeusz Naczyński. Spektakle we wtorek 23 i środę 24 czerwca o godz. 9.30 oraz 11.00. Bilet 10 zł.

(żuraw)