Młodzi aktorzy z amatorskiego Teatru im. Trouta w Legnicy zaprezentowali swój debiutancki spektakl „Emigranci” we Włoszech. Artyści wrócili pełni euforii i już planują kolejne zagraniczne wyjazdy – odnotowuje Artur Guzicki w legnickim portalu lca.

Teatr im. Trouta to tak naprawdę dwóch pasjonatów, którzy kilka miesięcy temu postanowili zmierzyć się ze sceną i swoimi możliwościami aktorskimi. Mateusz Krzyk i Przemysław Wenda przygotowali „Emigrantów” według Sławomira Mrożka. Premiera tego spektaklu była kilka miesięcy temu w Caffe Modjeska.

 -Zagraliśmy jeden spektakl w Perugii. Było to przedstawienie głównie dla tamtejszej Polonii - opowiada Mateusz Krzyk. Jak się okazało zrealizowani przez legniczan „Emigranci” przypadli do gustu prawdziwym emigrantom mieszkającym we Włoszech.

- Ludzie po obejrzeniu spektaklu pytali nas jak długo jesteśmy na emigracji, kto opowiadał nam historie pokazywane w tym spektaklu - mówi Krzyk.
 
Wyjazd do Perugii zaowocował kolejnym zaproszeniem. Tym razem do Rzymu. - Bardzo chcemy zagrać jeszcze we Włoszech, ale wiemy czy to nam się uda. Na razie chcemy pojechać z tym spektaklem do Londynu. Fajnie byłoby zagrać także w Edynburgu - dodaje Przemysław Wenda.

(Artur Guzicki, „Emigranci dla emigrantów”, www.lca.pl , 10.08.2007)