Jak ktoś myślał, że druga edycja Festiwalu Teatru Nie-Złego już się zakończyła, to jest w błędzie. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przygotował niespodziankę. Dodano aneks, a to oznacza, że w lutym zobaczymy jeszcze dwa festiwalowe przedstawienia. Zapowiada i poleca Dawid Sołtys.

Na Scenie Gadzickiego pokażą się Teatr Alfa z czeskiego Pilzna i Teatr Lalek "Pleciuga" ze Szczecina. W Legnicy wystawią spektakle "Trzej Muszkieterowie" (Teatr Alfa) oraz "Kubuś i jego pan" (Teatr Lalek "Pleciuga"). Będzie można je zobaczyć, odpowiednio 16 i 17 lutego. - Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem, więc przygotowaliśmy niespodziankę - mówi Katarzyna Knychalska, dyrektor programowa legnickiego festiwalu.

Co ciekawe, w tym roku trzeciej edycji festiwalu Teatru Nie-Złego nie będzie, ale zaplanowano takowy w roku 2014, prawdopodobnie we wrześniu. - To będzie nie do końca powrót do formuły z pierwszego festiwalu. Dlatego że dla własnej organizacyjnej satysfakcji i zaskakiwania widzów będziemy ciągle zmieniać formułę, żeby nie stało się to coś oczywiste - wyjaśnia Knychalska.

Widzowie zobaczą zatem przedstawienie lalkowe, co jest ukłonem też w stronę młodszej publiczności. - W jednoteatralnym mieście trzeba opowiadać różne teatralne historie, bo wtedy widz ma większą konfrontację z różnorodnością estetyk - mówi Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru.

(Dawid Sołtys, „Będą jeszcze dwa spektakle festiwalu Nie-Złego”, www.e-legnickie.pl, 23.01.2013)