Spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu "Tęczowa Trybuna 2012" w reż. Moniki Strzępki został uznany za najciekawsze wydarzenie teatralne 2011 r. i otrzymał nagrodę marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca. Marcin Liber został uznany za najlepszego reżysera - doceniono jego spektakl "III Furie" w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy. Pisze wrocławski korespondent Polskiej Agencji Prasowej.

Jak poinformował PAP w środę Adam Piwek z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, wśród laureatów nagrody znalazł się także "Utwór o matce i ojczyźnie" w reż. Jana Klaty, również prezentowany w Teatrze Polskim we Wrocławiu, uznany za najlepszy spektakl 2011 r. Z kolei Marcin Liber został uznany za najlepszego reżysera - doceniono jego spektakl "III Furie" w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy. Najlepszym dramaturgiem 2011 r. została Weronika Szczawińska za przedstawienie "W pustyni i w puszczy. Z Sienkiewicza i z innych" Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Za najciekawszą rolę męską uznano kreację Mariusza Kiliana - Frankensteina w spektaklu Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu "Frankenstein". Za najciekawszą kobiecą kreację nagrodzono Joannę Gonschorek w roli Danuty Mutter/Stefanii Mutter w wykonaniu spektaklu "III Furie" Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Piwek przypomniał, że nominacji do nagrody teatralnej każdego roku dokonuje kapituła Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, będącego instytucją kultury samorządu województwa dolnośląskiego. "Wyróżnienia zostaną wręczone na deskach rodzimych teatrów. Twórcy otrzymają nagrody finansowe" - zapowiedział Piwek.

(PAP, „Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Dolnośląskiego przyznane”, 28.03.2012)