Coraz bliżej do przyszłotygodniowego uroczystego otwarcia gruntownie odnowionego budynku teatru w Bolesławcu. Na inaugurację dwukrotnie wystąpi na tej scenie Teatr Modrzejewskiej. Legniccy artyści pokażą kostiumowego „Mizantropa” Moliera w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz.

W środę 14 marca w bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury wydawano bezpłatne wejściówki na legnicki spektakl. Zgodnie z rozkolportowanymi w mieście informacjami operację rozpoczęto o godz. 16.00. Kolejka chętnych do obejrzenia przedstawienia ustawiła się już kilka godzin wcześniej, wypełniając po brzegi hol MDK, zastawiając drzwi i schody. Dziesięć minut po rozpoczęciu wydawania bezpłatnych zaproszeń było już po wszystkim. Wejściówek nie starczyło dla wszystkich chętnych.

Legnicki „Mizantrop” na scenie Teatru Starego w Bolesławcu grany będzie w czwartek 22 marca o godz. 19.00 oraz w piątek 23 marca o godz. 18.00. Ten drugi spektakl będzie przedstawieniem galowym inaugurującym działalność bolesławieckiej sceny po trwającym kilka lat remoncie, na który miejscowe starostwo powiatowe wydało ponad 7 milionów złotych.

(żuraw)