Aktorzy i twórcy Teatru Modrzejewskiej jako drużyna piłkarska na kartach kolekcjonerskich. Z takim pomysłem chcą dotrzeć do nowych widzów. Ruszyła kolejna akcja promocyjna legnickiego teatru. Pisze i objaśnia Tomasz Woźniak.

Drużyna Modrzejewskiej to unikalna kolekcja dwudziestu czterech kart przedstawiających aktorów i pracowników teatru jako zawodników piłkarskich. Na pierwszy ogień poszła Joanna Gonschorek, która gra na pozycji rozgrywający w kostiumie z dramatu “Orkiestra”.

Nowe karty będą ukazywać się co miesiąc. Pierwsza jest dostępna bezpłatnie w teatralnej kasie. Kolejne będą dołączane do biletów na przedstawienia lub inne wydarzenia w Teatrze Modrzejewskiej.

Już za zebranie 6 kart kolejny bilet na spektakl będzie kosztował 5 zł. Za 7 kart cena spadnie do 4 zł, za 8 - do 3 zł, za 9 - do 2 zł, a za 10 kart bilet będzie kosztował tylko złotówkę.

Każdy, kto zbierze 12 pierwszych kart z kolekcji dostanie dodatkową kartę uprawniającą do losowania piłki z autografami aktorów i pracowników legnickiej sceny. Losowanie piłek zaplanowano w kwietniu 2013 roku.

(Tomasz Woźniak, „Aktorzy w promocji”, 24 Tygodnik Legnica-Lubin, 1.03.2012)