Urodzony w Legnicy i tu na deskach miejscowego teatru debiutujący, znany dzięki rolom w telewizyjnych serialach, Tomasz Kot wystąpi obok Piotra Adamczyka, Borysa Szyca, Macieja Stuhra, Krzysztofa Stelmaszyka, Cezarego Kosińskiego i Tomasza Karolaka w komedii "Testosteron" w reżyserii Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego. Kinowa premiera filmu - już 2 marca.

Miłość czy seks? Z Marsa czy z Wenus? Walka płci czy tęsknota za harmonią? "Testosteron" to 120 minut nie oglądającej się na żadne tabu, nieskrępowanej zabawy, ale także chwile refleksji. Producent zapewnia, że film będzie całą - do tego nagą! - prawdą o mężczyznach!

"Testosteron" to opowieść o nietypowym weselu. Młody pracownik naukowy, Kornel, ma pojąć za żonę popularną piosenkarkę, Alicję. Ich wesele ma być dużą atrakcją towarzyską. Jednak kiedy w restauracji trwają ostatnie przygotowania do imprezy, z weselnej limuzyny zamiast pary młodej wyskakuje trzech mężczyzn w garniturach, którzy wciągają do sali pobitego chłopaka.

Okazuje się, że ślub się nie odbył, bo panna młoda uciekła sprzed ołtarza. Impreza zamienia się w zwariowany ciąg bójek, dyskusji i zaskakujących odkryć na temat związków damsko-męskich. Czego naprawdę pragną kobiety? Czego pragną mężczyźni? I co steruje miłością: rozum, uczucia, a może biologia? - na te pytania próbuje odpowiedzieć film.

Sztuka "Testosteron" Andrzeja Saramonowicza - na podstawie której powstał scenariusz filmu - jest od prapremiery w 2002 roku wielkim hitem teatralnym. Żadna polska sztuka współczesna nie ma obecnie tak wielu (ośmiu) inscenizacji: Warszawa (Teatr „Montownia” – ponad 300 przedstawień dla 100 tys. widzów), Kraków, Łódź, Jelenia Góra. Bielsko-Biała, Słupsk oraz Nitra (Słowacja) i Sofia (Bułgaria).

**************************************************************************************


TOMASZ KOT (1977) urodzony w Legnicy. Aktorstwem zainteresował się w liceum i chociaż maturę zdał za drugim podejściem, bez problemu dostał się do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po ukończeniu szkoły w 2001r. związał się z Teatrem Bagatela w Krakowie.

Debiutował na scenie Centrum Sztuki-Teatr Dramatyczny (dziś - Teatr Modrzejewskiej) w Legnicy w przedstawieniu "Panna Tutli-Putli" S. I. Witkiewicza (1996), w reżyserii Wiesława Cichego. W tym samym teatrze wystąpił z monodramem "Edzio" Bruno Schulza (1996), w reż. Krzysztofa Kopki. Był także tytułowym bohaterem "Hamleta, Księcia Danii" Szekspira (2001), w inscenizacji Jacka Głomba i reżyserii Krzysztofa Kopki. Jeszcze w trakcie studiów w krakowskiej PWST wystąpił w przedstawieniu Teatru Telewizji pt. "Wybór" Jacka Włoska (1999), w reż. Jerzego Stuhra. Zagrał także w głośnej telewizyjnej wersji "Ballady o Zakaczawiu" Macieja Kowalewskiego i Jacka Głomba (2002), w reżyserii Waldemara Krzystka.

Od czasu przeprowadzki do Warszawy gra w wielu serialach: "Całkiem nowe lata miodowe" (2004), "Na dobre i na złe" (2004-2005), "Wiedźmy" (2005), "Camera Cafe" (2004), "Kryminalni" (2005). Wystąpił w dokumencie Mariana Marzyńskiego "Ja, Gombro" (2003), gdzie wcielał się w postaci z dramatów Gombrowicza.

Na dużym ekranie debiutował główną rolą Ryszarda Riedla w filmie "Skazany na bluesa" (2005) Jana Kidawy-Błońskiego.