Kasa biletowa legnickiego teatru nie sprzedaje już biletów na niedzielną (8 listopada) bajkę, w gościnnym wykonaniu jeleniogórskiego teatru animacji. Wykupić można wyłącznie wcześniejsze rezerwacje. Dla rodziców, którzy chcieliby jednak wspólnie z dziećmi spędzić czas w teatralnym świecie bajek, mamy propozycję. W niedzielę 6 grudnia na legnickiej scenie zobaczymy „Czarodziejski młyn”. Trzeba się spieszyć, mikołajkowa okazja jest absolutnie wyjątkowa.

„Czarodziejski młyn” to urocza i zabawna opowieść, która wyszła spod pióra Aliny i Jerzego Afanasjewów, znanej artystycznej pary, działającej w latach 50-tych i 60 –tych - m.in. w Bim-Bomie i Cyrku Rodziny Afanasjeff – na Wybrzeżu. Bajka doczekała się wielu teatralnych realizacji, łączy bowiem w sobie wiele elementów tak ważnych w literaturze dla dzieci – pełną fantazji i magii fabułę, piękny poetycki język oraz proste przesłanie o sile dziecięcych marzeń i pragnień. To propozycja idealna dla przedszkolaków oraz dzieci z młodszych klas podstawówek.

Cała historia wydarzyła się jakiś czas temu w miasteczku Smętowo, które leży w krainie rozciągającej się od Lemonii po Różowe Morze. Zły młynarz sprawił, że w Smętowie nikt się nie śmiał, a ulicami Łzawych Jaskółek i Płaczących Kotów płynęły słone potoki. Radość miasteczku postanowiła przywrócić para dzieci – Dorotka i Filip. Stało się to możliwe dzięki różnym czarom, a także pomocy zwierząt – myszy, gołębi, sowy i zakochanej krowy Kunegundy.

Bardzo ważną rolę odegra w tych przygodach młyn, którym – jak się okaże – można latać. Wiatrak przeniesie dzieci kolejno do krain Króla Golibrody, Władcy Perfum i Króla Karcianego, by na koniec powrócić do Smętowa, w którym znowu będzie radośnie i wesoło.

„Czarodziejski młyn” ma wartką akcję, a oryginalna mobilna scenografia sprawia, że widzowie łatwo, razem z bohaterami baśni, przemieszczają się w czasie i przestrzeni. Klimat buduje również wspaniała oprawa muzyczna. Aktorzy ze Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze grają postacie zarówno w żywym planie, jak również przy pomocy lalek, co urozmaica przedstawienie.

Szczegóły w kasie biletowej legnickiego teatru – tel. 76-72-33-505 (trwa ustalanie godziny niedzielnego przedstawienia, rozważana jest także możliwość zagrania go dwukrotnie - także dzień wcześniej, w sobotę 5 grudnia). Pewne jest, że bilet dla dziecka kosztować będzie 12 zł (dla dorosłego 15 zł), jak i to, że o rezerwacji biletów warto dokonać jak najwcześniej.