- Festiwal Teatru Nie – Złego to najtańszy festiwal teatralny na świecie – zapowiada Jacek Głomb. -  Na jego realizację nie wydamy więcej niż 260 tys. złotych. Żeby rozreklamować festiwal, młodzi ludzie zorganizowali happening w miejskim autobusie nr 15. Dzisiaj ruszyła tez sprzedaż biletów. Pisze Monika Bożek.

Organizatorzy festiwalu (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy i Fundacja Teatr Nie - Taki) obiecują, że program zaskoczy oryginalnością i wysokim poziomem artystycznym. Festiwal będzie prawdziwym świętem teatru, więc widzowie zobaczą przeróżne spektakle. Tym razem najważniejsze staną się kontakty międzyludzkie, a nie wręczanie nagród.

W Fundacji Teatr Nie - Taki działają młodzi teatrolodzy i teatromani. Propagują teatr ambitny, niszowy, który często pomijany jest na gruncie międzynarodowym. Założyciele fundacji współtworzyli Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”, organizowali roczne warsztaty dla młodzieży razem z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Prowadzą także jednorazowe zajęcia teatralne i organizują happeningi.

Widzowie zobaczą osiem spektakli teatralnych, m.in. : „Orkiestrę” w reżyserii Jacka Głomba, „Cholonka” w reż. Mirosława Neinerta i Roberta Talarczyka, a także „Pozytywkę” w wykonaniu teatru z Wilna.

Oprócz spektakli, które będą grane na Dużej Scenie oraz na scenach przy ul. Kartuskiej, Nowym Świecie i w Cechowni ZG Lubin, uczestnicy festiwalu mogą wziąć udział w warsztatach teatralnych. Nieważny jest wiek, bo każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla najmłodszych będą zajęcia teatralno – plastyczne „Zrób swój własny teatr”.

Nie zabraknie także oferty dla seniorów. Warsztaty z „Poszukiwania formy” zmobilizują osoby po 55 roku życia do poprawy kondycji fizycznej poprzez ruch. - Zachęcamy zwłaszcza legniczan do zapisywania się na warsztaty dla najmłodszych i najstarszych- mówi Katarzyna Knychalska z Fundacji "Teatr Nie - Taki". - Na warsztaty z teatru tańca z elementami tańca współczesnego i zajęcia literacko – kabaretowe nie ma już wolnych miejsc.

Żeby rozreklamować festiwal, młodzi ludzie zorganizowali happening w miejskim autobusie nr 15. Była pani doktor, która leczyła pasażerów, krowa służąca pomocą psychologiczną i operatorki kamery. Jedna z uczestniczek grała także na gitarze. W graniu i śpiewaniu pomagał jej Piotr Krzyżanowski, fotoreporter „Gazety Wrocławskiej”. Swoim charyzmatycznym głosem przyciągał uwagę jak nikt inny.

Zapisy na warsztaty pod nr tel.: 504 109 317 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ceny biletów na Festiwal Teatru Nie – Złego:

Bilet normalny – 45 zł
Bilet ulgowy – 30 zł
Karnet normalny na 3 wybrane spektakle – 110 zł
Karnet ulgowy na 3 wybrane spektakle – 75 zł

PROMOCJA
(bilet zbiorowy imienny) dla uczniów i studentów: zbierz dziewięciu znajomych i wejdź za dychę (przy zakupie biletów na wszystkie 6 przedstawień, według listy imiennej ustalonej do 10 września).

Rezerwacje: 76 72 33 505, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bilety można kupić w kasie teatru (od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 16), w miejscu imprezy festiwalowej na godzinę przed jej rozpoczęciem oraz we Wrocławiu (Cafe Rozrusznik, ul. Cybulskiego 15). Sprzedaż biletów rusza od dzisiaj.

(Monika Bożek, „Happening w autobusie przed festiwalem”, www.lca.pl, 29.08.2011)