W legnickim Teatrze Modrzejewskiej pracują niemal wszyscy, choć z osobna i zdalne. Trwają przygotowania do piątkowego Międzynarodowego Dnia Teatru. W wydarzeniu, zarówno artyści, jak i publiczność, będą mogli uczestniczyć na specjalnie utworzonym profilu facebookowym. Program internetowych transmisji jest już gotowy.


"Drodzy Widzowie i Przyjaciele Teatru Modrzejewskiej! 27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru, najważniejsze święto w teatralnym kalendarzu, łączące artystów i ich publiczność. W tym roku przeżywamy je w cieniu pandemii, ale nie znaczy to, że mniej uroczyście i mniej twórczo. Szykujemy dla Was rozmaite niespodzianki. Spotkajmy się w sieci, żeby udowodnić sobie i całemu światu, że wbrew niedogodnościom teatr trwa i trwać będzie, bo opiera się właśnie na spotkaniu człowieka z człowiekiem" - czytamy na okolicznościowym profilu wydarzenia "Międzynarodowy Dzień Teatru u Modrzejewskiej online" (https://www.facebook.com/events/509734213058626/).

- Chodzi o umożliwienie dużej liczbie osób, może nawet wszystkim ludziom teatru, jego przyjaciołom i widzom, którzy zaakceptują zaproszenie na ten profil, aktywne uczestniczenie w naszym święcie - objaśnia dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb.

Program internetowych transmisji 27 marca:

12:00 – wystąpienie dyrektora Jacka Głomba – z budynku Teatru
14:00 – specjalny materiał filmowy nagrany przez aktorów i pracowników Teatru
16:00 – „Co Teatr Modrzejewskiej zmienił w Twoim życiu” – mówią nasi Przyjaciele na filmie Karola Budrewicza
18:00 – wirtualny spacer po Teatrze z komentarzem Roberta Urbańskiego, nagranym przez Pawła Wolaka
20:00 - specjalny materiał filmowy nagrany przez reżyserów związanych z Teatrem
21.00 - list Teatru do lekarzy, ratowników, pielęgniarek i osób związanych ze służbą zdrowia
22:00 – apel Teatru Modrzejewskiej do zarządu TVP. S.A. „Uwolnić teatr!”

Okolicznościowe wystąpienie Jacka Głomba będzie dodatkowo transmitowane o godz. 10:00
na fecebookowym profilu Teatru Modrzejewskiej (https://www.facebook.com/TeatrwLegnicy/). Wszystkie materiały filmowe zostaną udostępnione także w serwisie YouTube.

Grzegorz Żurawiński